شماره‌ی خبر : ‌75461 | تعداد بازدید : 87
سه‌شنبه 22 مهر ماه 1399 ساعت 09:52

ابهام در تاریخ برگزاری لیگ برتر تکواندو این فصل

دبیر فدراسیون تکواندو اعلام کرد با وجود ابلاغ پروتکل های بهداشتی هنوز تاریخ آغاز لیگ برتر مشخص نیست.

ابهام در تاریخ برگزاری لیگ برتر تکواندو این فصل

دبیر فدراسیون تکواندو اعلام کرد با وجود ابلاغ پروتکل های بهداشتی هنوز تاریخ آغاز لیگ برتر مشخص نیست.

به گزارش روابط عمومی باشگاه مس؛ با وجود برگزاری لیگ برخی از رشته های ورزشی، تکواندو که همواره یکی از رشته های مدال آور ایران در المپیک و بازی های آسیایی بوده، هنوز مجوز برگزاری مسابقات لیگ برتر را ندارد.

مجید نیری دبیر فدراسیون تکواندو با اشاره به ابلاغ شیوه نامه های بهداشتی برگزاری مسابقات رشته های رزمی از سوی ستاد مقابله با کرونا در ورزش در گفت‌و‌گو با روابط عمومی فدراسیون تکواندو گفت: پس از برگزاری جلسات مختلف با کارشناسان ستاد مقابله با کرونا اواسط هفته گذشته این شیوه نامه به فدراسیون ابلاغ و متعاقب آن ما هم این دستورالعمل را به باشگاه‌های حاضر در لیگ های تکواندو ارسال کردیم.

وی با اشاره به اینکه برگزاری مسابقات لیگ برای ما از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، عنوان کرد: چرخه برگزاری لیگ به واسطه اینکه بسیاری از خانواده ها، باشگاه‌ها، تولیدکنندگان و ورزشکاران این رشته در آن حضور دارند دارای اهمیت است و تلاش خواهیم کرد که این چرخه از حرکت بازنایستد اما در این بین سلامت ورزشکاران اولویت اول ماست.

دبیر فدراسیون تکواندو با اشاره به اختلافاتی که میان قهرمان فصل گذشته و سازمان لیگ تکواندو به وجود آمده بود، گفت: بی تردید باشگاه ها و تیم ها رکن اصلی سازمان لیگ هستند و حضور بخش خصوصی باعث رونق لیگ می‌شود. کن از جمله باشگاه های ریشه دار در تکواندو است که همواره با هدف گسترش این رشته و در راستای مسئولیت اجتماعی خود در کنار خانواده تکواندو حضور دارد. دغدغه مسئولین این باشگاه در خصوص حفظ سلامت ورزشکاران را درک می کنیم و این موضوع برای ما هم اهمیت دارد.

دبیر فدراسیون تکواندو افزود: پروتکل‌های بهداشتی به فدراسیون اعلام شده است اما با توجه به شرایط موجود نمی توانیم تاریخ دقیقی برای برگزاری رقابت‌های لیگ اعلام کنیم. اولویت ما سلامت ورزشکاران است؛ به همین دلیل با توجه به شیوع کرونا در سالجاری مسابقات لیگ در رده های خردسالان و نونهالان را برگزار نمی کنیم.

نیری در پایان گفت: با توجه به اینکه تیم‌ها در جریان پروتکل بهداشتی قرار گرفته اند، امکان ثبت نام برای تیم‌هایی که به هرعلت نتوانستد در فرصت قبلی ثبت نام کنند، مجددا امروز فراهم شده و این ثبت نام به عنوان اعلام حضور قطعی تیم ها قلمداد و فرصتی برای واریز ورودیه به تیمها داده خواهد شد. روز سه شنبه نیز جلسه‌ای  با حضور نمایندگان تیم‌های ثبت نام کننده در لیگ برتر و لیگ بانوان به منظور هم اندیشی درخصوص شیوه برگزاری لیگ امسال تشکیل و جزییات مورد بررسی قرار می گیرد. امیدواریم با مشارکت تیم ها و باشگاه ها بتوانیم لیگ سال جاری را به بهترین شکل و با تضمین سلامتی ورزشکاران، کادرفنی و کادر برگزاری به سرانجام برسانیم.

گفتنی است تیم تکواندو مس کرمان که در رقابت های فصل قبل لیگ برتر عنوان سومی مسابقات را کسب کرد تا جواز جضور در جام باشگاه های آسیا را کسب کند، به دلیل لغو برگزاری بازی های آسیایی در سال 2020 این رقابت ها را در سال 2021 برگزار خواهد کرد.


نام‌ :
ایمیل :
نمایش داده نمی‌شود
تلفن :
نمایش داده نمی‌شود
وبگاه‌ :
متن :
 

به نظر شما تیم هندبال مس کرمان قهرمانی خود در لیگ برتر را تکرار می کند؟!