شماره‌ی خبر : ‌64017 | تعداد بازدید : 152
دوشنبه 3 تیر ماه 1398 ساعت 09:57

گرامی باد روز جهانی المپیک

باشگاه فرهنگی ورزشی صنعت مس کرمان روز حهانی المپیک را گرامی می دارد و این روز را برای همه ورزشکاران و ورزش دوستان جهان ارج می نهد.

گرامی باد روز جهانی المپیک

باشگاه فرهنگی ورزشی صنعت مس کرمان روز جهانی المپیک را گرامی می دارد و این روز را برای همه ورزشکاران و ورزش دوستان جهان ارج می نهد.

به گزارش روابط عمومی باشگاه مس؛ بیست و سوم ژوئن یا همان روز جهانی المپیک رویداد منحصر بفردی است که کمیته های ملی المپیک جهانی، جوامع خود را در این جشنواره جهان شمول سهیم نموده تا به بهانه آن بلند آوازه ترین رویداد ورزشی را بسازند.

بارون پیر دو کوبرتن  در 23 ژون 1894 پیشنهاد کرد تا سنت قدیمی بازیهای المپیک اجرا و در همان سال بازیهای المپیک مدرن را نام نهاد و به همین دلیل روز المپیک از سال 1948 برای گرامیداشت سالگرد کمیته بین المللی المپیک در 23 ژوئن 1894 تاسیس شد و در واقع حیاتی نو به بازی های المپیک بخشید.

کوبرتن آتن را بعنوان نخستین میزبان المپیک مدرن برگزید.روز المپیک به منظور ایجاد برنامه عملیاتی ورزش و آموزش حول وحوش این بزرگداشت معرفی شد که هدف آن جمع آوری مردم در سطح هر چه گسترده تر در جهان برای تحرک و کسب تجربه و اهمیت به ارزش های المپیک یا به عبارتی برتری، دوستی و احترام می باشد.

پیردوکوبرتن ، پایه گذار المپیزم نوین ، کنگره بین المللی و کمیته بین المللی المپیک را در ژوئن 1894 بنا نهاد و خود بمدت 29 سال یعنی از سال 1896 تا 1925 رییس آن بود. هدف المپیزم به خدمت گرفتن ورزش جهت تعالی موزون انسان به منظور ایجاد جامعه صلح آمیز است که در آن شأن و مقام انسان حفظ گردد .

کمیته بین المللی المپیک یک سازمان غیر دولتی و غیر انتفاعی بین المللی است که از سوی سوئیس به رسمیت شناخته و در لوزان واقع شده است.پرچم و نماد المپیک مظهر اتحاد پنج قاره و تجمع قهرمانان سراسر نقاط جهان در بازیهای المپیک است که بر طبق آرمان دوکوبرتن با رعایت اصل دوستی به مسابقه های برابر و صادقانه می پردازند .

 بیست و سوم  ژوءن سالروز تولد کمیته بین المللی المپیک بوده است و باشگاه مس کرمان این روز را برای حانواده بزرگ ورزش مس که در سال های اخیر تجربه حضور در بازی های المپیک و پارالمپیک جهانی و آسیایی را تجربه کردند از جمله زهرا نعمتی، سمیه عباسپور، پیمان نصیری، علیرضا ارتا، سلامان بربط، افشین صادقی، ایمان فرحبخش و... گرامی می دارد.


نام‌ :
ایمیل :
نمایش داده نمی‌شود
تلفن :
نمایش داده نمی‌شود
وبگاه‌ :
متن :
 

امتیاز هواداران مس به بازیکنان تیم در بازی با نیروی زمینی