شماره‌ی خبر : ‌63936 | تعداد بازدید : 318
یکشنبه 29 اردیبهشت ماه 1398 ساعت 11:48

تکلیف نامشخص برخی از تیم های لیگ یکی

تکلیف نامشخص برخی از تیم های لیگ یک فوتبال ایران سبب شده است که نگرانی هایی مبنی بر کم شدن تعداد تیم های شرکت کننده در لیگ همانند سال قبل شکل بگیرد.

تکلیف نامشخص برخی از تیم های لیگ یکی

تکلیف نامشخص برخی از تیم های لیگ یک فوتبال ایران سبب شده است که نگرانی هایی مبنی بر کم شدن تعداد تیم های شرکت کننده در لیگ همانند سال قبل شکل بگیرد.

به گزارش روابط عمومی باشگاه مس؛ این موضوع می تواند به کیفیت بازی های لیگ یک لطمه اساسی روبرو کند و از این حیث مشخص شدن این موضوع پیش از شروع مسابقات بسیار مهم است.

در حال حاضر تیم خوشه طلایی ساوه در راس این موضوع قرار دارد. تیمی که به تازگی به لیگ یک صعود کرده است اما امکانات میزبانی ورزشگاه این تیم با مشکلات عمده روبرو می باشد.

نمایندگان سازمان لیگ در بازدیدی که از استادیوم شهید چمران ساوه داشتند 12 ایراد به این استادیوم گرفتند و در نامه ای به اداره کل ورزش و جوانان استان مرکزی و هیات فوتبال خواستار این شدند که اشکالات را تا بیستم خرداد برطرف کنند درغیر اینصورت تیم خوشه طلایی می بایست استادیوم دیگری را برای میزبانی به سازمان لیگ معرفی کند. از آنجایی که شهر ساوه استادیوم دیگری برای برگزاری بازی ها ندارد و از سویی هنوز اقدامات بازسازی استادیوم شهید چمران ساوه آغاز نشده است به احتمال قوی این تیم باید در شهر دیگری بازی های دسته اول را برگزار کند. این در حالی است که در کانال های خبری استان خبرهایی مبنی بر واگذاری امتیاز هم به گوش می رسد.

گفتنی است در نامه سازمان لیگ برای اداره کل ورزش و جوانان استان مرکزی به این نکته اشاره شده که فصل جاری رقابت های فوتبال قهرمانی دسته اول باشگاه های کشور از اوایل مرداد ماه زیر نور آغاز خواهد شد. با این حال مهلت تعیین شده برای بازسازی استادیوم شهید چمران ساوه تا بیستم خرداد ماه خواهد بود و همان طور که اشاره شد با وجود فرصت کم برای بازسازی هنوز اقدامی در این زمینه صورت نگرفته است.

تیم خوشه طلایی با حمایت بخش خصوصی و بعد از خرید امتیاز یک تیم دسته سومی وارد لیگ شد و بعد از یک فصل حضور درلیگ 3 به لیگ 2 صعود کرد و بعد از دو فصل حضور درلیگ 2 هم دسته اولی شد. این تیم در فصلی که گذشت با 17 برد در 25 بازی و تنها دو باخت با هدایت محسن عاشوری قهرمان لیگ 2 شد و به لیگ یک صعود کرد.

درحالی‌که گفته می‌شد مالک باشگاه ساوه‌ای بسیار دلسوز فوتبال است و قصد دارد هزینه کند تا نشاط ساوه تامین شود، شنیده‌ها حاکی از آن است که پرویزی مالک باشگاه قصد فروش سهمیه خوشه طلایی را دارد. گرچه هنوز رسمی نشده اما احتمالش بالاست.

به گفته برخی منایع خبری تیم استقلال خوزستان نیز که مدت ها پیش از لیگ برتر سقوط خود را به لیگ یک قطعی کرده است با وجود مسائلی مثل بدهی‌های فراوان، عدم رقبت به تیمداری، نبود اسپانسر و چندین مقوله دیگر سبب شده تا قهرمان سه سال پیش لیگ برتر، به فکر فروش سهمیه خود افتاده و از فوتبال کنار برود. یک تیم دسته سومی، خواهان خرید امتیاز این باشگاه نیز شده است.

همچنین از تیم خونه به خونه بابل نیز خبر می رسد که به دلیل نامعلومی برخی مسئولان باشگاه بابلی اعلام داشتند که حاضر نیستند در لیگ یک تیمداری کنند. عدم فروش قطعی سهمیه باشگاه ماشین سازی به خونه به خونه نیز بُعد دیگری از ماجراست که باید دید درنهایت سرنوشت این تیم لیگ یکی به کجا ختم خواهد شد.


نام‌ :
ایمیل :
نمایش داده نمی‌شود
تلفن :
نمایش داده نمی‌شود
وبگاه‌ :
متن :
 

امتیاز هواداران به بازیکنان مس در بازی با سرخپوشان