شماره‌ی خبر : ‌78550 | تعداد بازدید : 165
سه‌شنبه 28 شهریور ماه 1402 ساعت 10:54

تکواندوکار نوجوان طلایی مس: به کسب مدال طلای المپیک فکر می کنم

امیر محمد رحمانی راد تکواندوکار نوجوان تیم مس کرمان که چندی پیش در رقابت های قهرمانی نوجوانان آسیا در بیروت موفق شد مدال طلا را به گردن بیاویزد، از آمادگی خود برای رسیدن به تیم ملی بزرگسالان تکواندو کشورمان می گوید.

تکواندوکار نوجوان طلایی مس: به کسب مدال طلای المپیک فکر می کنم

امیر محمد رحمانی راد تکواندوکار نوجوان تیم مس کرمان که چندی پیش در رقابت های قهرمانی نوجوانان آسیا در بیروت موفق شد مدال طلا را به گردن بیاویزد، از آمادگی خود برای رسیدن به تیم ملی بزرگسالان تکواندو کشورمان می گوید.

رحمانی راد در مصاحبه با خبرگزاری دانش آموزی بیشتر در رابطه با وضعیت فعلی خود و برنامه های آینده اش صحبت می کند:

 - در آغاز گفت‌وگو برای آشنایی بیشتر نوجوانان و جوانان و دانش‌آموزان مخاطب یک بیوگرافی از خودتان بفرمایید؟

رحمانی‌راد: بنده امیر‌محمد رحمانی‌راد هستم، دانش‌آموز هنرستان شهید شیرودی ناحیه 1 کرمان.

- ورزش حرفه‌ای را از چه سالی شروع کردید و چه چیزی باعث شد که به تکواندو گرایش پیدا کنید؟

رحمانی‌راد: بنده از کودکی به تکواندو علاقه داشتم و در مسابقات مختلف استانی و قهرمانی کشور توانستم با شکست رقبا توانمندی خود را نشان دهم و در مسیر حرفه‌ای ورزش قرار بگیرم.

 - چه مسیری را برای تصاحب «دوبوک» تیم ملی طی کردید و چه ارزیابی از سطح مسابقات قهرمانی آسیا دارید؟

رحمانی‌راد: بنده قبل از این‌که به اردوی تیم ملی دعوت شوم در مسابقات قهرمانی کشور توانستم مقام اول را به دست بیاورم و با کسب عنوان قهرمانی و جلب نظر کادر فنی به اردو‌نشینان تیم ملی تکواندو نوجوانان ملحق شدم.

بنده در دسته 78+ در مسابقات قهرمانی آسیا توانستم با شکست حریفانی از چین و کره جنوبی به طلای این پیکارها دست پیدا کنم.

نمایندگان چین و کره حریفان قدری بودند و در مجموع این رقابت‌ها از سطح کیفی و کمی بالایی برخوردار بود و همه برای تصاحب مدال به رقابت پرداختند.

 - به‌عنوان پسر طلایی ایران در مسابقات قهرمانی آسیا روند تمرینات و آماده‌سازی شما چگونه دنبال می‌شود و چه برنامه‌ای برای آینده دارید؟

رحمانی‌راد: بنده هم‌اکنون تمرینات خود را در کرمان دنبال می‌کنم، در شرایط مطلوب آمادگی جسمانی و روحی قرار دارم.

منتظر اعلام زمان برگزاری مسابقات انتخابی تیم ملی بزرگسالان از سوی فدراسیون هستیم و خود را برای حضوری مقتدر در این رقابت‌ها برای دستیابی به دوبوک تیم ملی آماده می‌کنم.

 - چه مسابقات مهمی را در آینده پیش رو دارید؟

رحمانی‌راد: مسابقات جهانی تکواندو بزرگسالان را در پیش داریم و برای حضور در اردوی تیم ملی نظر کادر فنی را باید جلب کنیم، حضور در این پیکارها افتخار هر نوجوان و جوان ورزشکار است و بنده هم با این هدف در رقابت‌های انتخابی تیم ملی شرکت خواهم کرد.

 - حمایت‌های فدراسیون از تیم‌های پایه را چطور می‌بینید؟

رحمانی‌راد: فدراسیون امکانات لازم را در اختیار تیم‌های پایه تکواندو همانند تیم ملی بزرگسالان قرار می‌دهد و در اردوهای تیم ملی قبل از شروع مسابقات آسیایی کمبودی به لحاظ امکانات و فضای تمرین نداشتیم.

فدراسیون در حد توان امکانات خوبی را در اختیار تیم‌های ملی قرار داده است و کمبودی به لحاظ امکانات نداریم.

 - چه نگاهی به ظرفیت آموزش‌و‌پرورش برای ترسیم آینده روشن برای ورزش قهرمانی کشور دارید؟

رحمانی‌زاد: بنده خودم یک دانش‌آموز هستم و در باشگاه مس کرمان عضویت دارم و از طرفی به عنوان یک دانش‌آموز با ظرفیت غنی آموزش و پرورش در بحث معرفی نخبگان آینده ورزش کشور در رشته‌های مختلف آشنا هستم.

آموزش و پرورش گنجینه‌ای از نخبگان برای تقویت زیربنای ورزش قهرمانی کشور است و باید این نخبگان از سوی وزارت ورزش و جوانان و فدراسیون‌های ورزشی شناسایی حمایت و در مسیر حرفه‌ای ورزش قرار بگیرند.

 - چه هدفی را برای خود در پیکارهای بین‌المللی مهم آینده ترسیم کردید؟

رحمانی‌زاد: بنده هم همانند هر ورزشکار دیگری که در مسیر حرفه‌ای ورزش تلاش می‌کند مدال طلای جهان و المپیک را هدف‌گیری کردم و به صید طلای المپیک می‌اندیشم.

انتظار ما از مدیریت ورزش کشور تقویت زیرساخت‌های ورزشی در مناطق مختلف کشور است

 - کلام آخر:

رحمانی‌راد: انتظار ما از مدیریت ورزش کشور تقویت زیرساخت‌های ورزشی در مناطق مختلف کشور است تا نوجوانان و جوانان ما بتوانند در بستری مناسب ظرفیت‌های خود را نشان دهند.


نام‌ :
ایمیل :
نمایش داده نمی‌شود
تلفن :
نمایش داده نمی‌شود
وبگاه‌ :
متن :
 

نظر شما در رابطه با بازی مس کرمان و پارس جم؟!