شماره‌ی خبر : ‌75095 | تعداد بازدید : 1048
یکشنبه 18 خرداد ماه 1399 ساعت 10:09

نعمتی: تعویق المپیک سخت اما سلامت مردم مهمتر است

تیرانداز بانو پرافتخار خانواده مس و ورزش کرمان از روزهای دور از میادین مسابقه خود در شرایط کرونایی می گوید و اینکه تعویق بازی های المپیک و پارالمپیک برای او سخت اما سلامت مردم برای این ورزشکار مهمتر است.

نعمتی: تعویق المپیک سخت اما سلامت مردم مهمتر است

تیرانداز بانو پرافتخار خانواده مس و ورزش کرمان از روزهای دور از میادین مسابقه خود در شرایط کرونایی می گوید و اینکه تعویق بازی های المپیک و پارالمپیک برای او سخت اما سلامت مردم برای این ورزشکار مهمتر است.

به گزارش روابط عمومی باشگاه مس؛ زهرا نعمتی در گفتگوی خود با تسنیم در رابطه با شرایط تمریناتش در زمان قرنطینه عمومی و ماندن در منزل می گوید: در زمان حضور در منزل و ممنوعیت تمرینات در فضای باز تمریناتم را در خانه با کِش و تجهیزات جزئی مثل دمبل و ... برای کارهای بدنسازی‌ام دنبال می‌کردم. البته در خانه نمی‌شد کار زیادی انجام داد، چون من در خانه دستگاه بدنسازی ندارشتم و در این مدت نیز تجهیزات به اندازه کافی در دسترس نداشتم، اما با همین تجهیزاتی که دارشتم و حتی همین کشیدن کمان که نوعی بدنسازی است، توانسته‌ام تا حدی بدنم را روی فرم نگه دارم. خوشبختانه با رفع محدودیت تمرینات در فضای باز شرایط تمرینی الان بهتر است.

وی درباره تعویق یک ساله بازی‌های المپیک و پارالمپیک و تأثیر آن روی برنامه‌ریزی خود گفت: این تعویق از یک لحاظ برای فردی مثل من می‌توانست سخت باشد. من وقتی شنیدم که المپیک و پارالمپیک عقب افتاده است، این اتفاق تا حدی برایم ناراحت‌کننده بود، اما وقتی می‌بینم سلامتی انسان‌ها در جامعه می‌تواند از هر چیزی مهمتر باشد، پذیرفتن موضوع تعویق بازی‌های المپیک و پارالمپیک برایم آسان‌تر می‌شود، چون صلاح جامعه و انسان‌ها بر این اتفاق است.

دارنده مدال طلای بازی‌های پارالمپیک 2012 لندن و 2016 ریو ادامه داد: مسئله‌ای که وجود دارد، تلاش‌ زیادی است که پشت این سال‌ها بود و حالا این فاصله‌ای که افتاد، ممکن است برای خیلی‌ها مشکل ایجاد کند که قطعاً همین‌طور نیز است و نمی‌توان انتظار داشت که ورزشکار با همان آمادگی سابقش وارد بازی‌ها شود. قطعاً باید دوباره تمریناتم را از کم شروع کنم و برنامه‌ریزی‌ها متفاوت خواهد بود. پیش از این همه برنامه‌های بدنسازی، تمرینی، برگزاری اردوها و حضور در مسابقات خارجی به‌گونه‌ای بود که اوج عملکرد در سال جاری باشد، اما تعویق المپیک و پارالمپیک همه برنامه‌ها را تغییر داد.

نعمتی خاطر نشان کرد: از طرف دیگر من یک آسیب‌دیدگی هم داشتم که با این استراحت مواجه شدم و قطعاً این مسئله می‌تواند در بهبود مصدومیتم تأثیرگذار باشد، هر چند که به‌هرحال این اتفاق برنامه‌هایم را یک سال عقب انداخت و این برای منِ زهرا نعمتی که تا الان هزینه‌های زیادی کرده‌ام و باید در ادامه نیز انجام بدهم، به معنای آن است که باید وقت بیشتری بگذارم، هزینه بیشتری بدهم و تلاش بیشتری هم داشته باشم. به‌هرحال برنامه‌ریزی که تغییر کند، کار هم سخت‌تر می‌شود و باید برنامه را از اول انجام داد تا نقطه اوج، دوباره در المپیک و پارالمپیک باشد.

وی با ابراز خوشحالی از حمایت‌های صورت گرفته گفت: خیلی خوشحالم که در فاصله سه ماه تا عید نوروز حمایت کمیته ملی پارالمپیک و حتی کمیته المپیک را در کنار خودم داشتم. در واقع حمایت کمیته پارالمپیک از زمان ورود به اردوی پارالمپیکی وجود داشت.

بانوی ملی‌پوش پارا تیراندازی با کمان کشورمان درباره مصوبه کمیته ملی پارالمپیک مبنی بر جذب مربی خارجی برای او در صورت تمایل و نیاز، گفت: اینکه کمیته ملی پارالمپیک برایم مصوب کرد که بتوانم در صورت نیاز از مربی خارجی استفاده کنم، خبر خوشحال کننده‌ای بود.

نعمتی در پاسخ به این سؤال که نیاز به مربی خارجی دارد یا خیر، تصریح کرد: مثل اینکه فدراسیون تیراندازی با کمان این موضوع را اعلام کرده که البته من در جریان جزئیات این مسئله نیستم، اما دیدم که شعبانی‌بهار رئیس فدراسیون اعلام کرد که بحث مربی خارجی را پیگیری می‌کند. معضلی که من همیشه داشته‌ام، این بوده که باید در بخش المپیک با مربی مربوط به این بخش و در بخش پارالمپیک نیز با مربی مربوط به آن بخش کار کنم  و این کار را سخت می‌کند. بنابراین این نیاز بوده است که با یک مربی واحد کار کنم. این اواخر زیر نظر هر دو مربی بوده‌ام، یعنی هم آقای کهتری و هم آقای میررحیمی.

«هر تصمیمی که فدراسیون تیراندازی با کمان و کمیته پارالمپیک بگیرند، تابع آن هستم.»، وی با بیان این جمله ادامه داد: من یک ورزشکارم و وظیفه دارم هر مربی که تعیین شود، تحت نظر و نظارت او کار کنم و برایم هم فرقی ندارد. هدف اصلی همه ما در فدراسیون، کمیته پارالمپیک و کادر فنی تیم‌های ملی این است که پرچم ایران بالا برود. فرقی هم نمی‌کند که از چه طریقی و با کمک کدام مربی به این مسئله کمک شود، چون هدف مهم است. من به‌عنوان یک ورزشکار وظیفه‌ای دارم و وظیفه‌ام این است که تابع قوانین کمیته پارالمپیک و المپیک باشم و هر اتفاقی که بیفتد، زیر نظر آنها خواهد بود.

 


نام‌ :
ایمیل :
نمایش داده نمی‌شود
تلفن :
نمایش داده نمی‌شود
وبگاه‌ :
متن :
 

نظر شما در رابطه با بازی مس و چادرملو