شماره‌ی خبر : ‌74972 | تعداد بازدید : 1302
یکشنبه 7 اردیبهشت ماه 1399 ساعت 11:43

سرمربی مس کرمان:امیدوارم نظارت بر بازی های لیگ یک بیشتر شود

مجتبی حسینی سرمربی تیم فوتبال مس کرمان، کمبود نظارت از سوی مقامات برگزاری مسابقات را مهمترین مشکل بازی های لیگ دسته اول فوتبال کشور دانست.

سرمربی مس کرمان:امیدوارم نظارت بر بازی های لیگ یک بیشتر شود

مجتبی حسینی سرمربی تیم فوتبال مس کرمان، کمبود نظارت از سوی مقامات برگزاری مسابقات را مهمترین مشکل بازی های لیگ دسته اول فوتبال کشور دانست.

به گزارش روابط عمومی باشگاه مس؛ سرمربی مس در گفتگوی خود با باشگاه خبرنگاران جوان درباره حواشی ایجاد شده در رقابت‌های فصل جاری لیگ آزادگان گفت: متاسفانه لیگ یک همواره حواشی زیادی داشته است. در لیگ یک مشکلاتی وجود دارد که خود به خود باعث ایجاد حاشیه می‌شود. فدراسیون فوتبال برای افزایش سطح کیفی مسابقات باید نظارت بیشتری بر لیگ یک داشته باشد. وجود نظارت و رسیدگی به برخی مسائل از جمله عملکرد داوری، کیفیت زمین‌های میزبانی مسابقات خیلی مهم استرو به اعتقاد من باید در این زمینه تجدید نظر شود.

حسینی در ادامه گفت: به اعتقاد من بزرگ‌ترین معظل همان عدم رسیدگی و نظارت بر لیگ یک است. من سال‌ها در لیگ برتر کار کردم و می‌توانم بگویم نظارتی که بر لیگ برتر وجود دارد در لیگ یک به چشم نمی‌خورد. وقتی عملکرد داوری خوب نباشد و در یک زمین بی کیفیت بازی‌ها برگزار شود، دیگر بار فنی تیم‌ها به چشم نمی‌آید و کار خیلی سخت می‌شود. حتی بارسلونا هم نمی‌تواند در یک زمین خراب مقابل تیمی ضعیف کیفیت خودشان را نشان دهند.

سرمربی مس کرمان گفت: معظل بزرگ رقابت‌های لیگ آزادگان زمین‌های محل میزبانی مسابقات است. این زمین‌ها به 3 دسته تقسیم می‌شوند. برخی زمین‌ها در قیاس با استاندارد‌های فوتبال ایران بد نیستند. برخی دیگر مانند زمین رایکا بابل زمین‌های بسیار ناهمواری است و دسته دیگر زمین‌هایی هستند که چمن مصنوعی دارند و نخ نما شده اند. کیفیت زمین‌ها واقعا آزار دهنده است.

او با انتقاد از مسئولان برگزار کننده مسابقات گفت: متاسفانه هدف مسئولان فدراسیون و سازمان لیگ، تنها شروع و پایان مسابقات است. به جرات می‌توانم بگویم که اگر 5، 6 تیم لیگ یکی اگر در جو لیگ برتر باشند و بازیکنانشان تجربه بازی در لیگ برتر را به دست بیاورند، از نظر کیفی چیزی از تیم‌های میانه جدولی لیگ برتر کم ندارند و تنها باید در آن فضا قرار بگیرند. متاسفانه فقط می‌خواهند 3 تیم سقوط کنند و 2 تیم به لیگ برتر برسند، بنابراین نظارت کافی بر لیگ یک وجود ندارد.

حسینی در واکنش به اعتراض تمام تیم‌های حاضر در لیگ یک نسبت به عملکرد داوران گفت: در مجموع فضا به این شکل استه سرمربیان و نیمکت‌ها دنبال این هستند که داور را تحت فشار بگذارند. وقتی به لیگ یک آمدم، به من گفتند که لب خط باید شلوغ کنی وگرنه قافیه را می‌بازی. تمام تیم‌ها دنبال این هستند که داور را تحت فشار بگذارند و از او امتیاز بگیرند. اگر داوری داشته باشیم که تحت تاثیر این جو قرار نگیرد، تیم‌ها دیگر به دنبال این کار‌ها نمی‌روند.

او افزود: در همین لیگ یک داوری دیدم که بدون اعتنا به فشار‌ها قضاوتش را انجام داد؛ بنابراین این طور نیست که تمام داوران تحت تاثیر این جو قرار بگیرند، اما واقعیت این است تیم‌ها دنبال امتیاز گرفتن از داوران هستند و اشتباهات زیادی در عملکرد داوران می‌بینیم.

سرمربی مس کرمان در پاسخ به این سوال که چرا همواره شایعه تبانی در لیگ آزادگان وجود دارد عنوان کرد: یک نیم فصل از سال گذشته در لیگ یک بودم و این فصل هم که سرمربی مس کرمان هستم، چیزی از تبانی ندیدم. وجدانا و شرافتا چنین چیزی ندیدم، زیرا برای بازیکنان خیلی سخت است که وارد چنین مسائلی شوند. آدم شفاف و رکی هستم و اگر چیزی از تبانی دیده بودم، آن را اعلام می‌کردم.

حسینی در واکنش به آغاز احتمالی تمرینات تیم‌ها از چند هفته دیگر گفت: در آخرین تماسی که با مدیرعامل باشگاه داشتم، درباره این موضوع تصمیمی اتخاذ نشده بود. سازمان لیگ برنامه اش را پیشنهاد می‌کند، اما در نهایت ستاد مبارزه با کرونا باید تصمیم آخر را اتخاذ کند.

او در پایان افزود: امیدوارم در آینده فدراسیون نظارت بیشتری بر لیگ یک داشته باشد.


نام‌ :
ایمیل :
نمایش داده نمی‌شود
تلفن :
نمایش داده نمی‌شود
وبگاه‌ :
متن :
 

نظر شما در رابطه با بازی استقلال ملاثانی و مس