باشگاه فرهنگی ورزشی صنعت‌مس‌کرمان
Sanat Mes Kerman F.C.
تاریخ روز
شنبه 2 تیر ماه 1403 ساعت 01:14:46
نوع قلم :‌   اندازه‌ی قلم :‌

نظر سرمربی تیم بسکتبال مس کرمان در رابطه با گروه بسکتبال ایران در جام جهانی

یکشنبه 10 اردیبهشت ماه 1402 ساعت 10:55

سرمربی تیم بسکتبال مس کرمان پس از انجام قرعه کشی رقابت های جام جهانی و مشخص شدن گروه تیم ملی کشورمان در این رابطه گفت: جام جهانی می‌تواند شروع ایده آل برای یک برنامه ریزی بلند مدت باشد و باید از این فرصت بهترین استفاده را ببریم.

محمدرضا اسلامی در مورد همگروهی ایران با اسپانیا، برزیل و ساحل عاج در جام جهانی بسکتبال اظهار داشت: هر تیمی که به جام جهانی راه پیدا می کند، حتما تیم خوبی بوده است و در این رقابت ها هم به دنبال نمایش خوب است. تیم های اروپایی همه سطح بالایی دارند و تیم های منطقه آمریکای جنوبی مانند برزیل هم قدرتمند هستند و لژیونرهای زیادی دارند.

وی ادامه داد: اسپانیا طی یکی دو سال گذشته شاکله اصلی خود را تغییر داده است و نفرات جوانتری اضافه شده اند، اما باز هم با این شرایط قهرمان اروپا شدند. لیگ این کشور هم بعد از NBA بهترین لیگ دنیا است. این تیم نیاز به هیچ تعریفی ندارد، اما تجربه چند بازی در المپیک و جام جهانی با آنها را داشته‌ایم و شناخت کافی داریم.

سرمربی تیم مس کرمان در مورد ساحل عاج گفت: تاکنون با ساحل عاج بازی نکرده ایم، اما آنها هم نفرات خوبی را حتما در ترکیب خود دارند که توانسته اند به جام جهانی صعود کنند.

این مربی بسکتبال در خصوص شرایط تیم ملی با توجه به نتایج ضعیف در انتخابی جام جهانی گفت: فرصت کمی تا جام جهانی باقی مانده و باید یک دوره جدید را برای تیم ملی در نظر بگیریم و نیازسنجی صورت بگیرد. در انتخابی جام جهانی چند بازیکن بسیار عملکرد ضعیفی داشتند و پر انتقاد ظاهر شدند. به نظر من جام جهانی یک شروع ایده آل برای برنامه ریزی بلند مدت باشد. ما جوانان خوبی داریم که باید میدان های بزرگی را ببیند چون با نیمکت نشینی فرصتی برای پیشرفت نخواهند داشت.

سرمربی مس کرمان در مورد آینده نیمکت تیم ملی و اینکه گفته می شود احتمالا یک مربی خارجی انتخاب خواهد شد، گفت: باید ببینیم تصمیم نهایی فدراسیون چیست و امیدوارم بهترین انتخاب را داشته باشند.

لینک خبر‌ :: http://mes-fc.ir/news/?Id=78169