باشگاه فرهنگی ورزشی صنعت‌مس‌کرمان
Sanat Mes Kerman F.C.
تاریخ روز
جمعه 4 خرداد ماه 1397 ساعت 19:31:46
نوع قلم :‌   اندازه‌ی قلم :‌

فجر سپاسی شیراز 0-2 مس کرمان/ سه امتیاز شیرین از شیراز با بنزین سبز!

جمعه 17 دی ماه 1395 ساعت 16:04

تیم فوتبال مس کرمان اولین بازی از دور برگشت خود در رقابت‌های لیگ دسته اول کشور را با یک پیروزی بسیار شیرین پشت سر گذاشت تا سه امتیاز فوق‌العاده مهم این بازی را به حساب خود بریزد.

از هفته‌ی هجدهم رقابت‌های لیگ دسته اول کشور، تیم مس کرمان در ورزشگاه شهید دستغیب شیراز میهمان تیم سپاسی بود که موفق شد این تیم را با گل‌های دقیقه‌ی 63رضا ستاری و 93 مهدی تیکدری با نتیجه‌ی دو بر صفر شکست دهد.

در این بازی ترکیب تیم مس با بازیکنان جوان و با انگیزه در زمین بازی چیده شد تا منصور ابراهیم‌زاده باک مس را در این بازی مملو از بنزین سبز کرده باشد!

تیم مس در این بازی با ترکیب آرمان شهدادنژاد، علیرضا ابراهیمی، حامد محمودی، بهنام داداش‌وند، احسان پورشیخعلی، احمد زنده‌روح، حسین تهامی، میلاد محمدی، مهدی تیکدری، علیرضا قاسمی و مهدی دغاغله به زمین رفت.

نگاهی به ترکیب مس در این بازی نشان می‌دهد که این تیم از نفرات جوان و به شدت با انگیزه مملو شده بود که در کنار نفرات باتجربه‌ی تیم از همان ابتدای بازی با سپاسی توان فنی بالای خود را در زمین مسابقه به معرض نمایش گذاشتند.

تیم مس در نیمه‌ی اول خیلی خوب برنامه‌های تاکتیکی خود را در زمین مسابقه به نمایش گذاشت و با ارایه یک بازی فکورانه ضمن اینکه به میزبان فرصت خلق موقعیت گل برروی دروازه‌ی خود را نداد، در چند صحنه می‌توانست حتی خود به گل برسد که شوت دیدنی زنده‌روح در دقیقه‌ی 23 بازی که به تیر دروازه‌ی حریف خورد جدی‌ترین موقعیت گل مس در این نیمه بود.

خط دفاعی و هافبک مس در این بازی فوق‌العاده منظم و با دقت کار می‌کرد و با پوشش مناسب در زمین خودی اجازه نداد که دروازه‌ی شهدادنژاد با تهدید جدی روبرو شود و در چند صحنه نیز دروازه‌بان مس آمادگی بدنی خود را برای این بازی نشان داد.

در خط حمله نیز سرعت خوب بازیکنان تهاجمی مس این نوید را می‌داد که با خلاقیت بیشتر، در این بازی امکان جا گذاشتن مدافعان تیم سپاسی وجود دارد.

بهرشکل نیمه‌ی اول بازی با تساوی بدون گل به اتمام رسید و در نیمه‌ی دوم ابراهیم‌زاده در دقیقه‌ی 63 یک بازیکن جوان کرمانی دیگر یعنی رضا ستاری را به جای میلاد محمدی به زمین فرستاد تا همچنان باک مس با بنزین سبز پر شود!

در این بازی نقش احمد زنده‌روح در کنار حسین تهامی در میانه‌ی زمین مس واقعا دیدنی بود و عملکرد فوق‌العاده‌ی آن‌ها سبب شده بود که مس بازی بسیار منظمی را ارایه کند.

احمد زنده‌روح که نقش خود را در زمین عالی پیاده می‌کرد در دقیقه‌ی 68 با پاسی دیدنی به رضا ستاری او را در موقعیت تک به تک قرار داد تا این بازیکن 5 دقیقه‌ بعد از ورود به زمین گل اول مس را به ثمر برساند و تعویض طلایی منصور ابراهیم‌زاده لقب بگیرد.

با این گل فوق‌العاده دیدنی بازی مس به مراتب روان‌تر هم شد و مسی‌ها که کاملا مترصد بودند از جلو کشیدن میزبان برای به ثمر رسیدن گل تساوی نهایت استفاده را کنند، با تیزهوشی به دنبال موقعیت‌های گل بعد خود بودند.

کارهای دفاعی مس همچنان عالی انجام می‌شد و میزبان به رغم فشار همه جانبه راهی به دروازه‌ی مس پیدا نمی کرد اما در مقابل ضد حملات مس به مراتب خطرناک‌تر بود و احمد زنده‌روح در دقیقه‌ی 88 می‌توانست با تیزهوشی بالا دروازه‌ی سپاسی را برای بار دوم باز کند که با بدشانسی محض توپ او به بیرون رفت.

اما کرمانی‌ها که در ورزشگاه دستغیب شیراز اصلا تنها نبودند و بیش از 100 هوادار خود را نیز در این بازی در کنار تیم داشتند که 90 دقیقه تیم آن‌ها را تشویق می‌کرد، این فرصت را پیدا کردند تا گل دوم تیم خود را هم در این بازی تماشا کنند.

در حالی که حریف تماما جلو کشیده بود، مهدی تیکدری با سرعت فوق‌العاده‌ی خود پا به توپ از میانه‌ی زمین به محوطه‌ی سپاسی زد و با جا گذاشتن مدافع مستقیم خود با یک ضربه‌ی چیپ تماشایی گل دوم مس را هم در دقیقه‌ی 93 به ثمر رساند تا سه امتیاز مس در این بازی شیرینی و حلاوتی دو چندان پیدا کند.

با این دو گل مس به یک پیروزی فوق‌العاده دلچسب دست یافت تا بعد از بازی با اکسین دومین پیروزی پیاپی خود را هم کسب کند تا چشم به روزهای فوق‌العاده بهتر در نیم فصل دوم رقابت‌های لیگ دسته اول کشور داشته باشد.

 

لینک خبر‌ :: http://mes-fc.ir/news/?Id=1462