شماره‌ی خبر : ‌63993 | تعداد بازدید : 482
یکشنبه 26 خرداد ماه 1398 ساعت 08:31

تاکید ویژه سازمان لیگ بر فراهم شدن شرایط استاندارد ورزشگاه های فوتبال ایران

سازمان لیگ فوتبال کشور ظاهرا برنامه ویژه ای در فصل جدید رقابت های فوتبال برای بهبود شرایط استاندارد ورزشگاه های کشور دارد.

تاکید ویژه سازمان لیگ بر فراهم شدن شرایط استاندارد ورزشگاه های فوتبال ایران

سازمان لیگ فوتبال کشور ظاهرا برنامه ویژه ای در فصل جدید رقابت های فوتبال برای بهبود شرایط استاندارد ورزشگاه های کشور دارد.

به گزارش روابط عمومی باشگاه مس؛ این موضوع که شامل ورزشگاه های تیم های لیگ یک نیز می باشد، سبب شد که در روزهای گذشته برخی از ورزشگاه های تیم های لیگ یک تا رفع فص های خود برای میزبانی از این بازی ها تائید نگردند.

در سال های گذشته بحث ایمنی ورزشگاه های کشور به خصوص در بازی های لیگ یک و دو بسیار پائین تر از استانداردهای ایمنی قرار داشت و همین موضوع مشکلاتی را برای تیم های میهمان به وجود می آورد که باید دید با سختگیری جدید سازمان لیگ، چه تدابیر ویژه ای در فصل جاری برای آن ها اندیشه می شود.

در بخش نامه سازمان لیگ در این مورد آمده است: بعد از نشست امروز جلسه هیات رئیسه سازمان لیگ فوتبال ایران که با حضور مهدی تاج رئیس فدراسیون برگزار شد. سازمان لیگ اطلاعیه ای در خصوص برگزاری مسابقات باشگاهی در فصل آینده به شرح زیر صادر کرد:

با توجه به اتفاقات اخیر در برگزاری مسابقات فوتبال در هفته پایانی لیگ برتر خلیج فارس و مسابقات پایانی جام حذفی و با عنایت به تاکیدات وزارت ورزش و جوانان و فدراسیون فوتبال و وفق مصوبات جلسه اخیر کمیسیون تامین نظم و امنیت مسابقات ورزشی شورای امنیت معطوف به نامه مورخ 1398/3/25 دبیر محترم شورای امنیت کشور ، بدینوسیله مصوبات و الزامات مورد نظر بشرح زیر جهت رعایت دقیق آن در ورزشگاهها اعلام می گردد تا بصورت کاملاً جدی و پیگیرانه توسط باشگاهها ، اجرایی و عملیاتی گردد، بدیهی است سازمان لیگ بصورت کاملاً مصمم ، در نظر دارد امور مذکور را قاطعانه نظارت، کنترل و پیگیری نماید و در صورت عدم تحقق موارد یاد شده ، مسابقات تیم میزبان تا رفع مشکلات مذکور به نزدیکترین ورزشگاه استاندارد شهرستان همجوار و دارای امکانات تائید شده توسط سازمان لیگ منتقل خواهد شد و سازمان لیگ هیچ استثنایی نیز در این خصوص قائل نمی باشد.

1-پیوست امنیتی ، ابلاغی سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال ناظر به مقررات و آئین نامه های فیفا و کنفدراسیون آسیا ، توسط باشگاهها بطور الزامی رعایت و اجرایی شود.

2- فرآیند بلیط فروشی توسط باشگاه ها و با کنترل و نظارت سازمان لیگ بطور صددرصد مکانیزه و الکترونیکی و اینترنتی با احراز هویت کد ملی برای تماشاگران و هواداران فوتبال و جانمائی با درج شماره صندلی (ناظر به مصوبه شورای امنیت کشور) برابر آئین نامه ابلاغی سازمان لیگ ، انجام شود

3- مشکلات زیر ساختی در حوزه ایمنی و امنیتی ورزشگاه و خدمات عمومی و رفتارهای هواداران برابر آئین نامه و مقررات موجود، از قبیل نصب صندلی و شماره گذاری ، بلوک بندی استادیوم ، ایمن سازی راهروها، ورود و خروج در شرایط عادی و اضطراری ، نصب دوربین های مدار بسته، ایجاد اتاق نظارت و کنترل، سیستم اطفاء حریق ، پیش بینی تخلیه اضطراری ، محوطه سازی پارکینگ ها ، ایجاد ویاتقویت امکانات رفاهی تا قبل از برگزاری مسابقات فصل پیش رو ، گیت گذاری مبادی ورودی استادیوم ها برابر (بند 2 مصوبه شورای امنیت کشور) و آئین نامه های ابلاغی سازمان لیگ رفع نقص گردد.

از کلیه باشگاههای محترم تقاضا دارد تمامی ابعاد موارد ابلاغ شده توسط شورای امنیت کشور با همکاری مقامات مسئول محلی اقدام نموده تا مشکلی برای میزبانی آنها حاصل نشود.

 


نام‌ :
ایمیل :
نمایش داده نمی‌شود
تلفن :
نمایش داده نمی‌شود
وبگاه‌ :
متن :
 

نظر شما در رابطه با بهترین تیم باشگاه مس کرمان در فصل 98-99