شماره‌ی خبر : ‌23070 | تعداد بازدید : 444
سه‌شنبه 23 مرداد ماه 1397 ساعت 12:37

احتمال کاهش تعداد تیم‌های لیگ یک این فصل!!

درحالی که هفته‌ی اول رقابت‌های لیگ دسته اول این فصل کشور، امروز به پایان می‌رسد، این احتمال وجود داد که از هفته‌های آتی، تعداد تیم‌های این لیگ با کاهش روبرو شود!

احتمال کاهش تعداد تیم‌های لیگ یک این فصل!!

درحالی که هفته‌ی اول رقابت‌های لیگ دسته اول این فصل کشور، امروز به پایان می‌رسد، این احتمال وجود داد که از هفته‌های آتی، تعداد تیم‌های این لیگ با کاهش روبرو شود!

سعید فتاحی رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ در خصوص بی نظمی در مسابقات لیگ دسته اول و اینکه آیا بهتر نبود مسابقات عقب می افتاد؟ گفت: اگر مسابقات را عقب می انداختیم پس حق تیم هایی که آماده بودند و به اردو رفته بودند چه می شد؟

وی در خصوص اینکه آیا شروع لیگ دسته اول با این بی نظمی شکل خوبی دارد؟ تاکید کرد: همین بی نظمی باعث می شود به نظم برسیم! تا همین چند سال پیش در لیگ برتر اعلام می شد مسابقات مثلا هشتم تیرماه شروع می شود ولی بازی ها به 20 تیر موکول می شد. در اینصورت تیمی که با نظم بود و اردو رفته بود بیش از همه ضرر می کرد. الان چند سالی است با کمک باشگاه ها تقویم لیگ برتر، دسته اول، دسته دوم و حتی دسته سوم را چند ماه قبل اعلام می کنیم.

رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ درباره اینکه تعویق یک هفته ای مسابقات به تیمی لطمه نمی زد، یادآور شد: اگر مسابقات را 10 هفته هم عقب می انداختیم برای یکسری از تیم ها اتفاقی نمی افتاد. شما به سپیدرود در لیگ برتر نگاه کنید که دو مالک داشت و هنوز هم تکلیفش مشخص نیست. پس چه بهتر طبق قانون با اینها برخورد شود. ما کار غیر قانونی نمی کنیم.

فتاحی همچنین تاکید کرد که در صورت عدم حضور تیم بانی گستر ارومیه (ماشین سازی)، نفت تهران و خونه به خونه در هفته دوم حاضر نشوند، از مسابقات کنار می روند و طبق قانون به دو دسته پایینتر سقوط می کنند. به این ترتیب تعداد تیم های لیگ به 17 تیم کاهش خواهد یافت.

وی در پاسخ به این سئوال که بالاخره وضعیت مالکیت تیم های گسترش فولاد و ماشین سازی به کجا رسید؟ گفت: تیم ماشین سازی که در لیگ دسته اول بود و گسترش هر دو یک مالک داشتند. مالک هم درخواست تغییر نام داد. مشکلات حل شده است. تیم ماشین سازی در لیگ دسته اول به تیم بانی گستر ارومیه منتقل شد. تیم گسترش فولاد در لیگ برتر هم ماشین سازی شده است. فقط بحث بدهی است که مالک ماشین سازی آنرا تقبل کرده است.


نام‌ :
ایمیل :
نمایش داده نمی‌شود
تلفن :
نمایش داده نمی‌شود
وبگاه‌ :
متن :
 

بهترین تصمیم از نظر شما با توجه به شرایط ادامه بازی های لیگ یک